Osale Tallinna Polütehnikumi filmifestivalil

Tallinna Polütehnikumi Filmifestival on neljandat aastat toimuv koolinoortele suunatud võistlus, kuhu saavad Eesti üldharidus- ja kutsekoolide õpilased esitada oma lühifilme.

Filme oodatakse viies erinevas kategoorias: mängufilm, dokumentaalfilm, muusikavideo, animatsioon või sketš. Tööde maksimum pikkus on 15 minutit.

TPT Filmifestivalile registreerimine lõppeb 5. veebruaril 2019 kell 17:00, kuid oma töid saab esitada kuni 7. märtsi kella 12:00-ni.

TPT Filmifestivali peaauhinna paneb välja Overall Eesti AS. Ametlikud meediapartnerid on DelfiTV ja Tallinna Televisioon.

Sündmus saab oma kulminatsiooni 11. aprillil toimuval galaõhtul kinos Artis. Eelnevalt selgitavad kohtunikud välja TOP5 tööd, kelle vahel valivad galaõhtu publik ja otseülekande vaatajad SMS hääletuse teel välja võitja.

Loe lähemalt Tallinna Polütehnikumi filmifestivali kodulehelt http://filmifestival.tptlive.ee/osalejale/
või Facebookist

Rahvusooper Estonia videokonkurss „Rahvusooperi jõuluvideo“

Rahvusooper Estonia kuulutab välja videokonkursi „Rahvusooperi jõuluvideo“. Osalema ootame koolinoori I kuni IX klassini. Konkursi eesmärk on luua jõuluteemalised videod, mida rahvusooper saab saata oma koostööpartneritele, kolleegidele, sõpradele ja klientidele.

Videotes peab kasutama vähemalt kolme rahvusooperi mängukavas oleva lavastuse tegelast ning see peaks olema üles võetud landscape formaadis. Loomulikult ei pea kõik grupitöös osalenud lapsed olema videos näha, kuid nende panus peab olema arusaadav. Video võib olla ka animeeritud.

Konkurss toimub kahes kategoorias – I–IV klass ja V–IX klass. Mõlemas kategoorias antakse välja peaauhind ja mõlemad peaauhinna saanud videod leiavad kasutust Rahvusooper Estonia jõulutervitustena. Tunnustuse pälvivad ka teise ja kolmanda koha saanud videoprojektid ning rahvahääletuse võitja. Žürii jätab endale võimaluse anda vajadusel välja ka eriauhindu.

Peaauhinnaks on vanemas vanusekategoorias ühepäevane bussireis Lätti koos ekskursiooniga Läti Ooperi- ja Balletiteatrisse ning nooremas vanusekategoorias päevakruiis Helsingisse koos ekskursiooniga Soome Rahvusooperisse. Reisid toimuvad kõikidele osapooltele sobivatel aegadel.
Auhinnagala, kus vaadatakse esitatud videoid ning tehakse teatavaks võitjad, toimub rahvusooperis 4. detsembril 2018. Kohale kutsutakse kõik reeglite kohaselt video esitanud kollektiivid.

Täida ankeet ja saada video rahvusooperile SIIN

REEGLID:
Video pikkus kuni 1 minut.
Esitamise tähtaeg: 23.11.2018 (k.a).
Video peab olema esitatud landscape formaadis ja laetud Youtube’i keskkonda (vajadusel küsi vanemalt või juhendajalt abi).
Videos peab olema kasutatud vähemalt kolme rahvusooperi mängukavas oleva lavastuse tegelast.
Oodatud on videod, mis on valminud grupitööna (2–30 inimest).
Videos ei pea näha olema kõik grupitöö tegijad, kuid täidetud ankeedis peavad nende nimed ja „ametid“ olema välja toodud.
Kui grupis on mõlema vanusekategooria esindajad, võistleb töö vanemas kategoorias.
Video võib olla esitatud animatsioonina (sobivad kõik tehnikad).

Võitjad kuulutame välja 4. detsembril 2018 rahvusooperis toimuval galal.
Võitjad selgitab välja žürii, lisaks valitakse ka rahva lemmik.
Rahvusooperil on õigus jätta avaldamata ja hindamata võistlustöö, mis ei vasta konkursi tingimustele.
Auhinnad on välja pannud Rahvusooper Estonia, Tallink ja Lux Express.

Konkursile esitatud töid võib rahvusooper kasutada vastavalt oma äranägemisele, märkides ära tööde autor
Sa oled siin: Avaleht Esileht Õpilaskonkursid