7. detsembril jõulukooli!

Kujunduse_JÕULUKOOL_A3.png

 

Registreeri jõulukooli siin http://bit.ly/jõulukoolitöötoad 

 

Registreeri_jõulukooli.jpg

Vähki põdevad lapsed said annetuse

Meie koolis 5.b klassis õppiv Ann Üprus lõikas lühikeseks oma ilusad meetripikkused juuksed, et annetada juukseid vähki või alopeetsiat põdevatele lastele. Juuksuri juures selgus, et annetamiseks läks juukseid tervelt 75 sentimeetrit.

 

Meetripikkuseks kasvasid juuksed 11 aastaga. Selle aja jooksul Ann oma juukseid eriti lõigata ei lasknud, ainult kärpida veidi, nii paarkümmend sentimeetrit.

Ann ütleb, et ta ei ole kurb, et juuksed maha lõikas: „See oli minu enda soov soengut muuta ja aidata juukseid vajavaid lapsi. Soovisin teha heategu enne jõule, et kedagi rõõmustada.”

Seda, kas juukseid uuesti pikaks kasvatama hakata, Ann veel ei tea, sest hetkel uus soeng talle meeldib.

 

Ann.jpg

Robotexil osales meie koolist kolm võistkonda

Eelmisel nädalavahetusel Saku Suurhallis peetud rahvusvahelisel robootika võistlusel Robotex oli Tallinna Lilleküla Gümnaasium esindatud kolme võistkonnaga. 

 

Oma esimese võistluskogemuse said Lego sumovõistlusel Liisa Marie Kaares, Heti Karulin ja Rasmus Hunt 5.d klassist, Taavi Egert Orav ja Robert Sepp 5.c klassist ning Lego joonejärgimise võistlusel Katarina Pärn ja Eleonora Tuart 5.d klassist. Võistkondi juhendas õpetaja Tarmo Mäesalu.

 

Kõik olid väga tublid ja loodetavasti said nad uusi ideid robotite ehitamiseks ja innustust, et osaleda järgnevatel võistlustel. 

 

Lisaks võistlustele sai tutvuda messialal erinevate innovatiivsete seadmetega, nagu isesõitev laev, lumelükkamise robot, robot-soomuk jpm. 

 

Robotexi võistluste pildigalerii leiad Robotexi Facebooki lehe kaudu: https://www.facebook.com/RobotexInternational/

Robotex.jpg

Õpilasfirma laat

Meie kooli õpilasfirmad müüsid 2. detsembril kooli aulas oma tooteid. Sellel aastal on meie koolis seitse õpilasfirmat: Kera Cases, TeeMe, Rullis, Sygis, Rok2, Sippins ja SK2. Õpilased on õpilasfirma raames välja mõelnud erinevaid tooteid, mida nüüd hoogsalt valmistatakse ning erinevatel laatadel müüakse. Ostjateks olid nii õpetajad kui õpilased ise. Põnevust jagus kõigile. 
 
Jõudu ja edu edaspidistel laatadel!
 
PILASFIRMA.jpg

Muuseumiõppepäeval osalesid kõik õpilased erinevate muuseumide haridusprogrammides

21. novembril 2019 oli koolis juba traditsiooniks saanud muuseumiõppepäev, kus kõik klassid osalesid Tallinna muuseumide haridusprogrammides.

1. klassid õppisid Tuletõrjemuuseumis, millised ohud võivad kodus varitseda ja kuidas neist hoiduda. Kõige huvitavamad olid laste meelest päästemasinad ja muu tehnika.

2.b klass käis vanalinnas Ajaloomuuseumis. Õppeprogrammis "Loheretk" kuulsid ja nägid lapsed palju põnevat keskaegse Tallinna linnaelu kohta. Tööleht aitas uusi teadmisi kinnistada. Lõpuks vaadati ka jõulukuuske Raekoja platsil.

2.a klassile räägiti rahvakommetest Vabaõhumuuseumis ja  2.c osales Kadrioru Kunstimuuseumi programmis „Keerukuju". 

3. klassid veetsid muuseumitunni Loodusmuuseumis. 3.a klassi teemaks oli seente mitmekesisus ja nende osa looduses. 3.c õppis Tornide väljaku pargitunnis tundma meie tavalisemaid puid nende võra, lehtede, õite ja viljade järgi. Uuriti ka, millist elu pargis märgata võib. 

4.b klass külastas Eesti Lastekirjanduse Keskust, kus õpilastele tutvustati keskuse tööd ning eesti ja välismaa lastekirjandust. Meeldisid lastepäraselt kujundatud värvikirevad ruumid. Raamatute kohta said lapsed ka oma arvamust avaldada. Lastekirjanduse keskuse töötaja kiitis klassi püüdliku kuulamise, aktiivse kaasamõtlemise ning heatahtliku käitumise eest. 

4.d käis muuseumipäeval Rahvusraamatukogus, kus osales haridusprogrammis ja tutvus raamatukogu võimalustega.

5. klassid osalesid Vabaõhumuuseumi programmides "Taaveti seiklused Neetud külas" ja "Rahvalikud mängud kadripäeval".

6. klasside töötuba Energia Avastuskeskuses oli kliimamuutusteteemaline. 

Sai teha erinevaid katseid ning näha, kuidas inimtegevus keskkonda mõjutab.

7. klassid käisid Kiek in de Kökis ning Linnamuuseumis. Muuseumis saadi teada Taani linnast ja selle võimust Eestis, mis on vapid ning mida need tähendasid. Igaüks sai ka ise omale töötoas vapi joonistada.

8. klass tutvus botaanikaaias loodus- ja kliimavöötmetega.

9. klassi teemaks oli tervis ja osaleti Tervishoiumuuseumi töötubades.

10. klass käis Filmimuuseumis tutvumas filmitegemise ajalooga ja osales rohelise stuudio abiga filmides „Seenelkäik” ja „Jalta konverents”. 

11. klassid osalesid muuseumitunnis Arhitektuurimuuseumis. Õpilased analüüsisid Rotermanni kvartali arhitektuuri, elukeskkonda, värvilahendusi ja ehitusmaterjalide kasutamist.   

12. klassid külastasid Vabamut ja KGB konge. 

 

Muuseumipäev

Sa oled siin: Avaleht Esileht