Ajalugu

Lilleküla Gümnaasiumil on kaks algust. Koolilaul (P. Aimla sõnad) räägib neist ühest:

Kahekümnes sajand,
aasta seitsekümmend viis.
Taas mitmed suured majad
said Lillekülla siis.
üks hoone näis nii erakordselt taibukas,
et sinna linn gümnaasiumi paigutas.
See stardirada hariduse teel
nüüd jagab tarkust veel ja veel!

Teine algus on aastast 1869, mil asutati Haabersti 3-klassiline kool. Sealt viidi õpilased 1962. aastal üle Tallinna 45. Keskkooli, kust omakorda koliti 1975. aastal Tallinna 3. Keskkooli uutesse ruumidesse. Praegugi töötab meie koolis õpetajaid, kes sellal koos õpilastega uude kooli ümber asusid.

Varem oli 3. Keskkool eelkõige tuntud bioloogiakallakuga koolina. 1976. aastal avati esimene bioloogia erikallakuga klass, viimane lõpetas 1997. aastal. Õpetaja Linda Metsaorg on loonud 3. Keskkooli bioloogia "koolkonna" - kõikjal vabariigis leidub 3. Keskkooli lõpetanud bioloogiaspetsialiste.

1985. aastal avati ka informaatika süvaõppeklass (arvutiteks MIR ja hiljem Jukud). Infotehnoloogia kasutamine õppetöös on alates sellest ajast olnud üks kooli prioriteetseid valdkondi.

Kool on 2009. aastal täielikult renoveeritud. Õppeklassid on kaasajastatud, loodud on suur spordikompleks, koolil on turvaline aiaga piiratud õueala, kus asuvad staadion, pallimänguväljakud, õuesõppeklass ja algklasside mänguväljak.

Kooli direktoriteks on olnud Arno Aser (1975–1978) ja Albert Raamat (1978–1999). Alates 11. augustist 1999 on kooli direktoriks Jaan Paas.

Kool on kandnud mitmeid nimesid:

• Tallinna 3. Keskkool
  • V. Võrgu nimeline Tallinna 3. Keskkool