Õpiabirühm

Logopeedilise abi osutamiseks

Õpetaja Hille Kasenurm

Meiliaadress: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ruum 406

Tööaeg E-R 8.00-15.00

Tegevused

• Lugemis- ja kirjutamisraskustega õpilaste rühmatundide läbiviimine, kasutades tundides erimetoodilisi võtteid kõne-, lugemis- ja kirjutamisoskuste arendamiseks.

• Tegelemine kõnearendusliku tööga ning mälu, taju ja mõtlemist arendavate harjutustega. Põhitähelepanu on pööratud hääliku- ja foneemianalüüsi kujundamisele ning õigekirjaoskuste kinnistamisele.

• Vajadusel annab õpiabirühma õpetaja nõu õpetajatele ja lapsevanematele õpiraskustega laste õpetamiseks.

• Osalemine kooli tugisüsteemide töös.

Soovitused

• Lapse edukus koolis sõltub paljuski tema kõne arengust. Oluline on märgata lapsel esinevaid raskusi ja õigeaegselt pöörduda abi saamiseks!

• Kui laps osaleb õpiabirühma tundides, siis tuleb seda teha pidevalt! Järjepidev töö tagab tulemuslikkuse!

• Rääkige lapsega, kuidas tal koolis läheb, ja kiitke teda edusammude eest!

• Lugege koos või innustage last lugema toredaid lasteraamatuid!

• Raskustest aitab üle saada kannatlikkus ja lapsevanema ühine koostöö klassijuhataja ning õpiabirühma õpetajaga!

Abiks lapsevanemale

Soovitused lugemishuvi tekitamiseks ja lugemisraskustega tegelemiseks

Logopeed Helve Kuke kogutud toredad  harjutused ja mängud laste keele- ja kõne arendamiseks

Harjutused õigekirjaoskuse arendamiseks

Eripedagoogilise abi osutamiseks (arendusõpe)

Õpetaja Ly Elhi

Õpetaja Merike Veldt-Nurmela

Tegevused:
  • Rühmatundide läbiviimine õpilastele,  kes vajavad tähelepanu, taju, mälu ja mõtlemise treeningut, funktsionaalse lugemisoskuse parandamist ja  õpioskuste  kujundamist
  • Osalemine kooli tugisüsteemide töös.

Sa oled siin: Avaleht Õpiabi Kõneravi