Tasub teada

Puudumisest teatamine
Õpilase koolist puudumise põhjus tuleb lapsevanemal või hooldajal teatada kooli kohe puudumise esimesel päeval.
Teate puudumise kohta saab kirjutada e-kooli või saata meiliga klassijuhatajale (meiliaadressid kodulehel).

E-kool
E-kool on koolihaldussüsteem, mis ühendab endas kodu, kooli ja omavalitsust. E-kool aitab õpilasel paremini õppida; lapsevanemad saavad olla paremini kursis sellega, kuidas nende lastel läheb, ja kohalik omavalitusus omab head ülevaadet tema haldusalas olevate koolide toimimise kohta.

Kuidas saada e-kooli kasutajaks
E-kooli registreerib end iga kasutaja ise. Kool kinnitab e-koolis esitatud taotluse. Täpne juhend kasutajaks registreerimise kohta asub siin. Peale isikliku konto loomist saab taotleja ligipääsu õpiandmetele (õpilane iseenda, lapsevanem või hooldaja oma lapse õpiandmetele).

eÕpilaspiletite tellimine

Haridusametist laekunud info kohaselt on lapsevanematel võimalik alates 3.09.2018 esmane õpilaspilet tellida lapsele eÕpilaspileti keskkonna vahendusel.
Protsess on järgmine:
1. Õpilaspileti tellija avab veebilehitsejas lehe opilaspilet.valnes.ee ning valib „esmase õpilaspileti tellimine“;
2. Esmase kontrolli läbimisel saab tellija hakata õpilase andmeid sisestama ning fotot üles laadima;
3. Kui kõik vajalikud andmed sisestatud, tekib süsteemi avaldus, mille peab koolipoolne administraator kinnitama. Kinnitamisel luuakse süsteemis uus kasutaja ja tehakse automaatselt esmase õpilaspileti tellimus.
4. Kooli poolt kinnitatud esmase õpilaspileti osas väljastatakse koolile arve

eÕpilaspiletite duplikaate saab lapsevanem ise eKooli kaudu tellida. Juhend selle kohta asub siin: https://valnes.ee/wp-content/uploads/2017/11/%C3%95pilaspileti-duplikaadi-tellimise-juhend-eKoolist-1.pdf.

Küsimuste ja probleemide korral pöörduda AS Valnese poole aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või võtta ühendust Tallinna Haridusametiga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Avalduste esitamine
Avaldusi võib esitada paberkandjal või elektrooniliselt (digitaalselt allkirjastatuna). Avaldused vaadatakse läbi viie tööpäeva jooksul.

Riietumise kord Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis
1. Riietus koolis on alati puhas ja viisakas.
2. Õpilane kannab vähemalt ühte koolivormi elementi ( nõue kehtib 1.-6. klassini ).
3. Aktustel ja pidulikel kogunemistel riietutakse pidulikult.
4. Riietus ei tohi olla paljastav. Sobilik ei ole:
4.1. avar dekoltee;
4.2. paljad õlad (õlapaeltega pluusid ja maikad);
4.3. paljas selg;
4.4. läbipaistev riietus.
5. Riietumisel tuleb jälgida, et aluspesu ei paistaks.
6. Riietus ei tohi olla liiga lühike. Seelikud, kleidid ja püksid ei tohi olla lühemad kui välja sirutatud käte sõrmeotsteni.
7. Dressipüksid ja liiga katkised teksad on koolis sobimatud.
8. Palavate ilmadega on lubatud kanda lühikesi pükse, kuid vältida tuleb vaba aja pükse (nn. „surfipükse").
9. Sisejalatsiteks ei sobi spordijalatsid (sporditossud).
10. Koolimajas ei kanta peas kapuutsi ega mütsi.
Koostanud: Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi õpilasesindus

Lastevanemate üldkoosolekud