Algklasside näiteringi festivali hooaeg algas edukalt

28. märtsil Tallinna Ühisgümnaasiumis toimunud algklasside lühinäidendite festivalil KRÕF noppis meie näitering etendusega “Võluõunad” eripreemia suurepärase lavastuse eest ja Henri Ojaste sai näitlejatöö peapreemia Pjerro osatäitmise eest. Aukirjad anti üle teatrivormide oskusliku sulandamise ning grimmikasutuse eest!

Juhendaja Kadri Lepiku sõnul tehti eile ka ettepanek esineda Tallinna vanalinnapäevadel.

11047238 807407675962401 1957434578 n

Näitestuudio “Kruvikeeraja” tõstis matemaatilist isukust Saaremaa XVI Miniteatripäevadel

Gümnaasiumi näitestuudio etendus “Võta must tuletis” sai Saaremaa Miniteatripäevadel eripreemia matemaatilise isukuse tõstmise eest teatrikunsti vahenditega ning pälvis ka juhendajate lemmiku tiitli. “Võta must tuletis” lavastajateks oli juhendaja Andres Jakovlev ja Liina Salonen.

“Võta must tuletis” on eepiline lugu armastusest, elus tehtavatest valikutest ning eelkõige matemaatikast. Matemaatika on ilus. Matemaatika on armas. Ning matemaatika on kõikjal meie ümber.

kruvikeeraja saaremaal

Etenduse teksti on kokku pannud juhendaja Andres Jakovlev, kuid suures osas on tegemist ühisloominguga, mis erinevatest etüüdidest on välja kasvanud. Inspiratsiooni on ammutatud Douglas Adamsi raamatust ja samanimelisest filmist "Pöidlaküüdi reisijuht galaktikas", Mervi Marttila raamatust "Paranenud ravist hoolimata” ning kasutatud on ka lihtsalt internetist leitud vaimukusi, reaalsed juhtumisi lennujuhtide, lennumehaanikute ning arstide tööst ja matemaatilistest pick-up line’idest.

"Bullerby lapsed" esindavad vabariiklikul kooliteatrite festivalil Tallinna linna

5. aprillil Tallinna Ühisgümnaasiumis toimunud algklasside lühinäidendite festivalil KRÕF (Koolirõõmu ja -õnne festival) 2014 võitis meie näitering järjekordse peapreemia. Võit tähendab ka seda, et järgmisena tuleb juba vabariiklikul kooliteatrite festivalil Tallinna linna esindada. Kooliteatrite algklasside riigifestival toimub 9.-10. mail Võrumal Mõnistes.

Auhinnasadu sellega ei piirdunud, üle anti ka aukiri hoogsa ja tervikliku lavastuse ja silmapaistvate näitlejatööde eest, eripreemiad said Marri Marie Mänd Liisa rolli ja Henri Ojaste Lasse rolli eest ning kõigele lisaks kutsuti neid Tallinna vanalinnapäevadele esinema.

Koolipere tunneb uhkust andeka näiteseltskonna üle ja soovib edu vabariiklikul festivalil!

KROF

Teatrifestivalilt "Kanutiaia Kann 2014" lahkuti peapreemia ja mitme eripreemiaga

27. märtsil toimus Kanutiaia Noortemajas 13. koolinoorte teatrifestival "Kanutiaia Kann 2014", kus meie näitering tuli etendusega "Bullerby lapsed" oma vanusegrupis (1.-4. klass) laureaadiks. Lisaks sai Henri Ojaste parima meesosatäitja ja Marri Marie Mänd parima naisosatäitja tiitli ning Margit Stogov näitleja eripreemia. Lavastajaks oli endiselt meie suurepärane näiteringi juhendaja Kadri Lepik.

marje

Näitering noppis teatrifestivalilt eripreemia

Algklasside näitering esindas väärikalt kooli 18. märtsil toimunud Tallinna laste- ja noorte teatrifestivalil "Kanutiaia Kann". Etendusega "Nukitsamees" jäädi žüriile väga positiivselt silma ning pälviti eripreemia vahvate rollide eest. Žüriilt said kiita nii lapsed kui ka juhendaja Kadri Lepik.

Etendus "Nukitsamees" tugineb erinevate autorite tekstidel, mille näiteringi juhendaja Kadri Lepik oskuslikult huvitavaks näidendiks on põiminud.

näitering

Moe-show pakkus meeleolukat vaatemängu ja efektseid elamusi

Reede õhtul toimunud moe-show "Viirus. Aeg. Tuled" pakkus pealtvaatajatele tõelist vaatemängu ning osalejatele rõõmu, põnevust ja närvikõdi. Lavapoodiumitele jõudis 6 meie õpilaste poolt loodud kollektsiooni: "Luminara" (disainerid Roger Fotso ja Killu-Smilla Palk 8.b klassist), "Moda Illustrada" (disainerid Merili Siimer ja ja Grete Vahter 8.b klassist), "Contrast" (disainer Alice Karlson 9.a klassist), "Naatriumhüpokloriid" (disainerid Mirjam Nahkur ja Sille Luiga 11.b klassist), "X-mix" (disainerid Diana Krivtsova 12.a klassist ja Lisa Lepp 12.b klassist) ja "Dead End" (disainerid Triinu Palk ja Anne-Laura Einson 12.a klassist). Kõikide kollektsioonide juures oli näha tegijate pühendumust ja läbimõeldud tegutsemist, vaeva olid näinud nii disainerid, õmblejad, grimeerijad kui ka modellid. Sündmuse korraldus oli samuti edukas ning jättis külalistele sümpaatse mulje. Esinejad "Free Flow Studio", Joanna Kotkas, Lisanna Männilaan ja Henri Tammai olid tasemel ning pakkusid kollektsioonide vahele suurepärast meelelahutust.

Moeloojatest koosnev žürii hindas kollektsioone erinevates kategooriates ning tiitlid jagunesid järgmiselt:

I koht - "Naatriumhüpokloriid" (Mirjam Nahkur ja Sille Luiga)

photo-vi

II koht - "Moda Illustrada" (Merili Siimer ja Grete Vahter)

photo2-vi

Parim show - "Dead End" (Triinu Palk ja Anne-Laura Einson)

photo-vi 1

Parim naismodell - Heleena Einmaa

IMG 73052-vi

Parim meesmodell - Glen-Ander Popovitch

IMG 77052-vi

1. ja 2. koha pälvinud kollektsioonid esindavad märtsis meie kooli oma vanuseastmes ka ülelinnalisel koolinoorte moekonkursil "Sedamoodi 2013". Aasta pärast toimub juba järgmine moe-show, kus oma loomingulisus proovile panna, ning siis ootame veelgi aktiivsemat osavõttu!

Vaata pilte siit: http://public.fotki.com/AstridM/tlg-moeshow13/

Loe ka meediablogi: http://lillekylameedia2012.blogspot.com/

Moeshow "Viirus. Aeg. Tuled"

Reedel, 18. jaanuaril kell 19.00 toimub aulas 8.-12. klasside moeshow, tule vaatama! Kollektsioone hindab asjatundlik žürii - Mia-Marie ja Katrin Kotkas, Kadri Kruus ja Marley Davis. Lisaks huvitavatele kollektsioonidele on kavas ka mitmeid esinejaid ja üllatused.

Moeshow

Esietendus näiteringi selleaastane näidend "Nukitsamehe jõulud"

21. detsembril said algklasside õpilased näha esmakordselt näiteringi etendust "Nukitsamehe jõulud".

Vaata etenduse videot!

Sa oled siin: Avaleht Huvitegevus