Ettelugemispäev tekitas elevust

20. oktoobril, ettelugemise päeval lugesid algklassitundides külalised, kelleks olid teiste klasside õpetajad või lapsevanemad, lastele ette katkendeid huvitavatest lasteraamatutest. Meie kooli 4. b klassi õpilane Katherin Paas osales ka ajakirja Täheke korraldatud ettelugemisvõistlusel.

Näiteks 1. a klassis käis Geitlyni ema lugemas raamatuid "Jänesepoeg, kes ei tahtnud magama jääda" ja "Kaarist on kasu", 1. b klassis luges aga Tristani ema "Naksitralle" ja Madise isa "Lugusid loomadest". Eriti meeldis Madise isa lugemine, sest tema tegi igasuguseid hääli.

Teistes algklassides lugesid raamatuid oma õpetajad või külalisõpetajad, kes tutvustasid lühidalt ka raamatu autorit. Hiljem arutleti kuuldu üle. Kuna kõikides klassides raamatuid läbi ei jõutud lugeda, kirjutati autor ja raamatu pealkiri tahvlile ja päevikusse üles, et saaks hiljem raamatut raamatukogust laenutada.

Samal päeval esindas meie kooli Katherin Paas 4. klasside õpilaste ettelugemise päeval, mis oli pühendatud lasteajakirja Täheke 50. sünnipäevale. Teksti, mis oli valitud 50 aasta jooksul ilmunud Tähekese erinevatest numbritest, said osalejad loosiga. Tekstid loeti ette publiku ees, mis koosnes 20 ettelugejast, hulgast õpetajatest, žüriist ja Tähekese toimetajast. Katherini juhendaja Janeli Lõoväli sõnul ei olnud ettelugejal nii suure võõra kuulajaskonna ees kerge külma närvi säilitada. Pärast said kõik kingituseks kaks Tähekese numbrit ja muinasjuturaamatu.

Ettelugemispäev tekitas lastes rõõmsat elevust ja jäi mulje, et see neile meeldis.

Sa oled siin: Avaleht Ettelugemispäev tekitas elevust