3.b klass tutvus politseitööga Lääne-Harju Politseijaoskonnas

28. mail 2019 külastas 3.b klass koos klassijuhataja Marju Kiipusega Lääne-Harju Politseijaoskonda. Eesmärgiks oli saada teavet politseitööst ning teadmisi, kuidas hoiduda internetiohtudest.

Politseijaoskonnas ootas õpilasi üllatus: neil oli võimalus kohtuda politseikoertega. Kõik jälgisid põnevusega politseikoerte kuulekust ja oskust esitada lõbusaid trikke.

Seejärel arutleti, miks ja kuidas hoiduda internetiohtudest. Lastele seletati, et abi tuleb küsida julgelt, kui keegi tundmatu helistab või suhtleb mõnes sotsiaalmeedia võrgus ning hiljem hakkab tegema teistsuguse mõttega ettepanekuid, surudes peale nn oma juhtnööre - näiteks annab mõista, et oled memmekas, kui ei oska koju jääda, kui teised sõidavad linna või maale. Ja pakub, et kui oled üksi kodus, siis saab vahetada vajalikke pilte...
Õppekäigul rõhuti, et õpilasel ei tasu karta pöörduda abi saamiseks vanemate või koolitöötajate poole. On neid, kes ei ole julgenud abi paluda, ja kes on probleemide süvenemisega sattunud nn väljapressijate küüsi.

Mustamäe-Kristiine piirkonna noorsoopolitseinik Siiri Sepa soovitas vaadata lastega ka õppefilmi „Say No! (Estonian) - A campaign against online sexual coercion and extortion of children“, mida lapsed vaatasid klassis koos õpetaja selgitustega.

Politsei

Foto: Siiri Sepa
Sa oled siin: Avaleht 3.b klass tutvus politseitööga Lääne-Harju Politseijaoskonnas