Rauno Lääne võitis gomoku olümpiaadi

Rauno Lääne 4.c klassist võitis ka sellel aastal üle-eestilise koolidevahelise gomoku online-olümpiaadi.

Rauno kommenteerib oma võitu nii: „Esimesel etapil ma mängida ei saanud, kuna olin Hiinas võistlustel. Kuna arvesse läks neljast etapist kolm paremat, siis võitmiseks pidin ülejäänud kolm etappi võitma. Õnneks viperusi ei tekkinud ning suutsin need etapid võita ja nii see gomoku olümpiaadi võit tuligi. See oli minu viimane aasta algklasside arvestuses. Järgmisel aastal hakkan mängima juba põhikooli arvestuses, kus loodan kolme parema hulka saada.”

Rauno on gomokuga tegelenud ainult kaks aastat, tema õpetajad on Ants Soosõrv ja Agnes Savik.

Olümpiaadi 1. etapi ajal, eelmise aasta novembrikuus oli Rauno Shanghai lähedal Hiinas võistlusel nimega The First Sopai Cup. Hiinas on väga palju gomoku harrastajaid ja tase maailma tugevaim. Rauno vanusegrupis mängisid peamiselt temast aasta või kaks vanemad mängijad. Rauno sai 38 mängija hulgas 19. koha, kuid sama sünniaastaga poiste hulgas oli ta kõrgeimal kohal. Järgmisel aastal kavatseb ta taas osaleda.

Gomoku online-võistlusel saavad osaleda kõik Eesti koolilapsed. Selleks peab olema interneti ühendusega arvuti (või muu elektroonika seade) ja Vint.ee kasutaja. Algkooli astmes osales võistlusel 207 õpilast 28-st koolist.

Rauno2019

Foto: Tarmo Lääne