Näitestuudio Kruvikeeraja sai teatrifestivalil eripreemia

Meie kooli 9.-12. klasside näitestuudio Kruvikeeraja osales möödunud nädalavahetusel Saaremaa Ühisgümnaasiumi korraldatud üle-eestilisel kooliteatrite festivalil Saaremaa Miniteatripäevad. Tagasi tuldi eripreemiaga "Humoorika teksti ja köitva lavastusliku lahenduse eest", lisaks saadi uusi kogemusi ja leiti toatäis uusi sõpru.
 
Miniteatripäevad on kooliteatrite jaoks üks aasta oodatumaid sündmusi, mil trupid üle Eesti kogunevad Saaremaa Ühisgümnaasiumisse. Kolme päeva jooksul esitatakse üksteisele oma lavastusi, mille kohta annab tagasisidet ka professionaalne žürii.
 
Kruvikeeraja etendatud lavastus "Õhtu suurmeestega" põhineb Jüri Tuuliku samanimelisel mononäidendil. Lavastus võeti hästi vastu nii publiku kui ka žürii poolt. Kiita said humoorikas tekst ning lavastuse ülesehitus. Eriliselt tõsteti esile 9. klassi õpilase Kirke Pütsepa siirast ja haaravat ema rolli.
 
Suurepärase soorituse tegid aga kõik „kruvikeerajad” - lisaks Kirkele ka Mairo Aru, Mariliis Vaarmets, Erica Hinno ja Mirelle Paap (kaks viimast 32. Keskkoolist).
 
"Kruvikeerajal täitus sellel aastal 15. tegutsemisaasta ja see on muljetavaldav. See ei oleks nii, kui ei oleks nii loomingulist ja ägedat juhendajat kui Andres Jakovlev, keda võib nimetada lausa oma ala fanaatikuks. Noored on samuti tõelised asjahuvilised ja annavad endast maksimumi ning see ei ole ühelgi aastal jäänud ka festivali žürii poolt märkamatuks, sest alati on nad tagasi tulnud mõne tunnustusega. Loodan, et järgmisel aastal on näitetrupp veelgi suurem!" kommenteeris huvijuht Marje Nurk.
 
Sellele hooajale tõmbab Kruvikeeraja nüüd joone alla, aga kui kellelgi tekib soov trupiga järgmisel sügisel ühineda, siis tuleb hoida pilk peal Kruvikeeraja kodukal https://tlg.kruvikeeraja.ee/
ning Facebooki lehel https://www.facebook.com/tlg.kruvikeeraja.
 
 
saaremaa2019
 
Fotod: Andres Jakovlev
Sa oled siin: Avaleht Näitestuudio Kruvikeeraja sai teatrifestivalil eripreemia