Esmaabiringi lapsed õppisid Tervishoiumuuseumis

Lilleküla Gümnaasiumi esmaabi-ringi õpilased külastasid koos oma juhendaja Marju Kiipusega Eesti Tervishoiumuuseumi. Muuseum korraldas meie kooli õpilastele eriprogrammilise muuseumituuri.

Õpilased said teadmisi nahast, keha kõige suuremast organist, ja selle ülesannetest. Siseorganite juures pöörati tähelepanu seedekulgla tööle ning rõhutati tervisliku toidu söömise olulisust ning et süüa tuleb kiirustamata.

Huvipakkuv oli skeleti, südame ja veresoonkonna töö. Põnevust tekitas peaaju ja närvisüsteemi ehitus. Muuseumis selgitati lastele arusaadavalt, mis toimub inimkehas peale elutegevuse lõppemist.

Õpilastel oli võimalus praktiseerida oma teadmisi ja meeskonnatööoskust rollimängudes. Muuseumitöötajatele oli muljet avaldav õpilaste tegevus nuku peal elustamisel. Muuseumitunni õppetegevus oli köitev ja õpilased lubasid uuesti muuseumisse minna – seekord juba koos vanematega.

Esmaabi-ringi õppekäiku Eesti Tervishoiumuuseumi toetas Tallinna Lilleküla Gümnaasium. Juhendaja Marju Kiipus tänab ka Maritta Kiviselgi ema abi eest õppekäigul.

Tervishoiumuuseum1

Tervishoiumuuseum2