Meie kooli direktor Jaan Paas pälvis Tallinna Haridusameti missioonipreemia

Tallinna Haridusamet andis tänavu esimest korda välja missioonipreemia, et tunnustada inimesi, kes oma tegevusega toetavad haridusameti missiooni elluviimist. Selle suure tunnustuse pälvis kolm teenekat haridustöötajat, nende hulgas ka meie direktor Jaan Paas.

 
Tallinna Haridusameti missioon on sõnastatud järgmiselt: „Õppijale mõeldes arendame parima, kaasaegse ja mitmekülgseima õpikeskkonna“. Võib öelda, et sellise õpikeskkonna loomine on olnud meie lugupeetud direktori elutöö.
 
Jaan Paas on nagu hea maletaja - ta plaanib alati kümmekond käiku ette. 1999 alustas ta meie kooli direktorina. Nõukogudeaegne koolimaja oli amortiseerunud ja õpilasigi vähe. 2002. aastal vastas ta kooli ajalehe tarbeks tehtud intervjuus küsimusele, milline võiks olla Lilleküla Gümnaasium tulevikus, seega n-ö direktori tulevikuvisioon, järgmiselt:
 
„Põhiline on, et õpilased oleks rahul sellega, mida kogesid oma õpiaja jooksul, ja tahaksid alati tagasi tulla – vilistlasena, külalisena, niisama juttu rääkima, oma last meie kooli tooma.
Struktuurilt aga näen kooli sellisena: 3 paralleeli põhikoolis ja 2 gümnaasiumis, maksimaalselt 850 õpilast, võimla (vaheseinaga kolmeks jagatav) ja korralik jõusaal, korras klassiruumid, abiruumid õpetajatele ja nende käsutuses olevatele õppevahenditele (arvutid ja palju muud), suur raamatukogu arvutite ja avara lugemissaaliga, kus oleks mõnus tunde ette valmistada ja leida vaheldust vaba tunni ajal, suur arvutiklass ning „arvutikäru“, väljaehitatud keldrid – saun, laoruumid, poiste tööõpetuse klass, ruumid ringitegevuseks.”
 
Peale missioonipreemia üleandmist palusime Jaan Paasilt kommentaari 16 aastat tagasi öeldule ja ka tänast tulevikuvisiooni.
 
„See tulevikuvisioon on tegelikult üllatavalt hästi realiseerunud! Tol ajal tundusid mõnedki asjad rohkem unistusena.
 
See, mis siin struktuuri osas kirjas on, on valdavas enamuses realiseerunud. Kolm paralleeli alg- ja põhikoolis oleks endiselt kooli jaoks parim lahendus, aga meist sõltumatult pidime vahepeal neli klassi võtma. Gümnaasiumis oleme jäänud nüüd kahe paralleelklassi juurde, mis oleks jätkuvalt optimaalne. Õpilasi on koolis 930 ringis just nende vahepealsete nelja paralleelklassiga aastate tõttu.

Täpselt sellise võimla olemegi saanud, nagu unistasin, samuti on korralik jõusaal, korras klassiruumid, suur õpetajate tuba (abiruumide asemel), piisavalt suur raamatukogu, suur arvutiklass ning arvutikärud. Viimaste kohta ütles tollane Tiigrihüppe ametnik, et see on totter ja ebavajalik unistus, kuid nüüd on arvutikärud paljudes koolides lisaks meile, kes saime need esimesena kasutusele võtta. Ka keldrid on enamuses välja ehitatud, on saunad, laoruumid, ruumid ringitegevuseks.
 
Ei oska küll millelelgi toetuda, aga loodan, et valdav enamik õpilastest on rahul oma Lillekülas veedetud aastatega. Paljud, kellega olen hiljem kohtunud, on nii ka väljendanud.
 
Edaspidi oleks kindlasti vaja ruume teise korruse katusele – sinna saaks ehitada väikeklassid, laboriruumid, vaikuse ruumi, suure lugemissaali.
Samuti tuleks mõelda koolimööbli kaasajastamisele. Sellega on ka algust tehtud - kaks keelteklassi on saanud rühmatööks sobivad klapptoolid ning uue aasta alguses saavad neli klassi uut tüüpi lauad, mis on ka kergesti ümberpaigutatavad rühmatöö korral.
Kindlasti oleks vaja meekonda juurde ka eriõpetajat, kuna neid õpilasi, kes sellist tuge vajaksid, tuleb järjest juurde.”
 
Kuna Jaan Paas on osanud unistada suurelt ja oma unistused ka täide viinud, on missioonipreemia leidnud tõesti sobivaima omaniku. Palju-palju õnne!
 
 
 
Jaan3 Teet Malsroos
 
Jaan Paas 2009. aastal kooli kapitaalremondijärgses võimlas.
Foto: Teet Mairoos
 
Aktus 59
 
Jaan Paas 2015. aastal kooli 40. juubeli aktusel.
Foto: kooliblogi
Sa oled siin: Avaleht Meie kooli direktor Jaan Paas pälvis Tallinna Haridusameti missioonipreemia