Kaur Karp, Mihkel Kurbel ja Ants Markus Karu võitsid insenerivõistlusel 3. koha

Meie 11.b klassi õpilased Kaur Karp, Mihkel Kurbel ja Ants Markus Karu saavutasid Talllinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna Üliõpilasnõukogu poolt korraldatud insenerivõistlusel Spagetisild 2018, kus osalesid nii õpilased kui üliõpilased, 3. koha.
 
Võistlus peeti reedel, 16. novembril 2018 TalTechi tudengimajas. Võistluse eesmärk oli 3-liikmelisel meeskonnal 6 tunni jooksul ehitada 500 grammist spagettidest võimalikult tugev sild. Silla pikkus pidi olema minimaalselt 55 cm, laius maksimaalselt 25 cm.
 
Sillaehitust kirjeldasid poisid nii: „Meile anti 500 grammi spagette, 40 liimipulka ja 1 rull kleeplinti. Kleeplindiga panime korraga kokku 20 spagetti ja nendest ehitasimegi, kleeplindid võtsime hiljem ümbert ära, sest konstruktsioon pidi koosnema vaid spagettidest ja kuumast liimist. Kokku võttis see kõik aega neli tundi. Kõige raskem oligi plaani välja mõtlemine, aga ka teostus oli keeruline ja aeganõudev, sest liim pidi vahepeal kuivama.”

Meie gümnasistide sild kandis 13,9 kilogrammi. Spagetisild 2018 võistluse võitis GAGi võistkond, kelle sild kandis 27.3 kg ja teise koha sai TalTechi võistkond 18,8 kg kandva sillaga.
 
Poisid otsustasid insenerivõistlusele minna, sest ka varasemalt on koos käidud võistlemas, näiteks eelmisel aastal TTÜ korraldatud BuildIT võistlusel. Ka järgmisel aastal on neil kavas spagetisillavõistlusele minna.
 
Spagetisild2018.1 
 
Sillaehitus...
 
Spagetisild2018.2

 

...ja autasustamine. Vasakult: Ants Markus Karu, Mihkel Kurbel, Kaur Karp.

Fotod: Raimond Vink
Sa oled siin: Avaleht Kaur Karp, Mihkel Kurbel ja Ants Markus Karu võitsid insenerivõistlusel 3. koha