Selgusid parimad Känguru konkursi ülesannete lahendajad

Avaldatud on 15. märtsil toimunud rahvusvahelise matemaatikavõistluse Känguru tulemused. Meie kooli parimad ülesannete lahendajad klassiti on järgmised:

2. klass Mihkel Abner
3. klass Karoliis Mänd
4. klass Cordelia Violet Paap
5. klass Risto Saar
6. klass Ketlin Murro
7. klass Kevin Markus Korrol
8. klass Marri Marie Mänd
9. klass Rico-Andreas Lepp
10. klass Erik Brück
12. klass Marko Bode ja Pietro Cicetti (Võrdsed punktid)

„Valikvastustega ülesanded nõudsid õpilastelt nutikust, kiirust ja matemaatikateadmisi. Ülesanded nõudsid nii loogikat kui järeldamisoskust. Kooliõpikutes on selliseid ülesandeid väga vähe,” ütles matemaatika õpetaja Vilve Lepik.

Eesti võttis rahvusvahelisest Känguru võistlusest osa 23. korda. Ülesanded valmivad rahvusvahelise koostööna ja võisteldakse kuues erinevas vanuseastmes 1.-12. klassini. Võistlus on individuaalne. Aega 26 ülesande lahendamiseks oli antud üks tund ja 15 minutit.
Sel aastal lahendasid Känguru ülesandeid 23 239 õpilast 394 koolist. Meie koolist osales seekord 2.-12. klassi 121 õpilast.

Ylesanne1
Känguru ülesande näide. Seda ülesannet lahendasid 2017. aastal 1.-2. klassi õpilased.

Sa oled siin: Avaleht Selgusid parimad Känguru konkursi ülesannete lahendajad