Gümnaasiumiõpilastel oli tund kirjanik Armin Kõomägiga

Teisipäeval, 5. detsembril käis meie koolis projekti „Kirjanik koolitunnis” raames gümnaasiumiõpilastele oma loomingust rääkimas kirjanik Armin Kõomägi.

Kõigepealt vaadati abiturientide tehtud filme, mis olid tehtud Armin Kõomägi romaani „Lui Vutoon” ainetel.

Kirjanik2

Foto: Maryon Mikalai

„Lui Vutoon” - romaan, kus peategelane, Ülemiste keskuse turundusjuhiks saada sooviv noormees osutub ühel suvepäeval ainsana maailmas alles olevaks inimeseks ja asub elama Ülemiste keskusesse, kus kõik eluks vaja minev tundub olemas olevat - oli ka kohtumise põhiteema. Romaani plaanis kirjanik kaks aastat ja kirjutas samuti kaks aastat, nautides ideede kirjapanekut.

Armin Kõomägi rääkis, kuidas tal tuli romaani idee pojaga rääkides, et mida teeks poeg, kui ühtegi inimest maailmas ei oleks. Poeg arvas, et eks ta oleks arvutis ja läheks siis magama.

Armin Kõomägi tutvustas romaani ja luges ette katkendeid romaanist. Ta rääkis oma romaani peategelase mõtlemise muutumisest – alates lapsikust rõõmust, et kõik maailmas on tema päralt, kuni tõdemuseni, et maailm sellisel kujul, nagu see on, kui tuleb talv ja kaob elekter ja ühes sellega kõik mugavused, ei ole üldse nii meeldiv paik. Romaani teemadest nimetas autor veel näiteks mugavustega harjunud inimese abitust ilma tsivilisatsioonita maailmas ja soovimatust või tahtmatust suhelda teise inimesega.

Vastuse andis ta ka kohtumistel kõige rohkem küsitud küsimusele – kumb Kim siis ikkagi raamatu lõpus peategelasega koos on? Vastus on, et kirjanik ei tea seda täpselt isegi.

Kirjanik

Foto: Maryon Mikalai