Lilleküla Gümnaasiumis tähistati Soome 100. sünnipäeva

Meie koolis tähistati kolmapäeval, 6. detsembril Soome Vabariigi 100. sünnipäeva. Kõikide ürituste initsiaator oli soome keele õpetaja Madean Altsoo.

Soome keele kabineti juures neljandal korrusel on võimalus vaadata soome keele õpilaste plakateid õnnesoovidega Soome vabariigi 100. juubeliks.

Soome sada1

Soome keele valikkursuslased koos õpetaja Altsooga juubeliplakatite ees.
Foto: Irene Artma

Saalis toimus Soome-teemaline viktoriin, kus osalejaid oli kokku 52. Esimese koha sai ainsana õpetajatest osalenud Irene Artma, teise koha Andrus Palu (11.a) ja kolmanda koha Ere Viisitam (7.a).

Kogu päeva jooksul sai vahetundides võimlas osaleda saapaviskamisvõistlusel. Kokku näitas saapaviskamisoskusi ligi 60 õpilast ja neli õpetajat. Põhikooli poistest heitis saapa kõige kaugemale Andri Viitkin (6.b) ja tüdrukutest Ere Viisitam (7.a). Gümnasistide parim poiss oli Marko Bode ja tüdrukutest Alexandra Artma (mõlemad 12.b). Naisõpetajatest võitis Jevgenia Meśkenaite ja meestest Meelis Rum (viimasele ei pakkunud kahjuks küll keegi konkurentsi).

Soome sada2

Saapaviskamisvõistlus.