Lastekoor laulis end edukalt laulupeole

Meie kooli lastekoor, kelle ettelaulmine dirigent Reilika Krimsi juhatusel läks väga edukalt, osaleb sel suvel toimuval XII noorte laulu- ja tantsupeol ''Mina jään''. 
 
Laulupeo ettevalmistused algasid juba 2016. aasta kevadel, kui lastekoor alustas proovidega. „Oli loobujaid ja liitujaid. Oli lauljaid, kes käisid kõikides proovides, ja ka neid, kellele pidi pidevalt meelde tulemata, et lähenemas on laulupidu,” iseloomustas õppimisperioodi Reilika Krims. Esimene ettelaulmine toimus juba 2017. a jaanuaris, siis tuli loosi tahtel laulda ühendkooride laulu „Koit". Koor sai väga head tagasisidet, kiideti koori ilusat ja ühtlast kõla.
 
Kokku õppis koor neli lastekoori laulu ja üheksa ühendkoori laulu. Teine ettelaulmine oli aprilli alguses. Siis võeti loosiga lastekoori laul „Paradiis" ja ühendkooride laul „Ta lendab mesipuu poole". Koori ettelaulmist hinnati 10-palli süsteemis hindega 9.3. Eriti kiitvalt kommentaaris koori esinemist dirigent ja helilooja Toomas Voll, kes tõi välja dirigendi täpselt tehtud töö ja koori ilusa kõla.
 
„Lastele olen ikka öelnud, et hea tulemus tuleb tööga. Pingutad ja ajad ennast vormi, et võistlustel head tulemust teha. Siis tunned rõõmu õnnestumisest ja naudid tulemust. Keskpäraselt tehtud asjad on lahjad ja leiged. Kohtume laulukaare all!” ütles dirigent Reilika Krims.
 
Lastekoor lauliupeole
 
 
Sa oled siin: Avaleht Lastekoor laulis end edukalt laulupeole