Anu Luure sai Valgetähe teenetemärgi

Meie õppealajuhataja Anu Luure oli üks neist 99-st, kellele president Toomas Hendrik Ilves Tallinnas Vene teatris 23. veebruaril toimunud pidulikul tseremoonial andis Eestile osutatud teenete tunnustuseks üle riikliku teenetemärki. Anu Luure pälvis presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi hariduselu edendamise, eelkõige Eesti koolidele sisserändetaustaga õpilaste õpetamise kohta teabe jagamise eest.

Pidulik tseremoonia algas hümniga ja siis laulis Tallinna Linnateatri meesansambel. Pärast seda pidas president Toomas Hendrik Ilves lühikese kõne. Ta tsiteeris kõnes arhitekt Ülar Marki, ühte tänavustest teenetemärgi saajatest, kes võrdleb teenetemärki majaga, mis on igalt poolt ja ümberringi klaasist - väga läbipaistev, natuke ülevalgustatud, natuke kõle, - aga selles majas on üks trepp, mis viib sooja pehmesse hubasesse keldrisse. Anu ütles, et talle see võrdlus meeldib ja see klaasist maja kirjeldab tegelikult ka tema tundeid teenetemärgi saamisel.

Piduliku ürituse kohta ütles Anu Luure, et kõik oli väga pidulik ja kaunis, aga meediat oli kohal rohkem kui mustmiljon. See oli harjumatu ja võib olla ka natuke ebamugav. Pärast aktust pakuti šampust, veini, mahla, vett ja suupisteid, peeni ja eripäraseid.

Kui Anu võrdles kahte väga pidulikku aktust, kus ta hiljuti käinud on – teenetemärgi üleandmise tseremooniat ja eelmise aasta õpetajate galat Tartus, - siis Tartu galat peab ta soojemaks ja armsamaks.

„Kõige soojema tunde andis mulle hoopis meie oma õpetajate üllatus 5. veebruaril õues. Suur-suur tänu selle eest!” ütleb Anu lõpetuseks - nii anulikult.

Anu ja Ilves

Valgetähe orden