Aron Altmets ja Tarko Tuhkur võitsid kokapoiste konkursi

Meie kooli õpilased Aron Altmets (5.c) ja Tarko Tuhkur (5.c) võitsid 10. veebruaril Pirita Majandusgümnaasiumis toimunud kokapoiste konkursil 4.-6. klasside vanusegrupis 1. koha. Poisse juhendas õpetaja Helve Pääro.

Konkurss algas vestlusega tervislikust toitumisest ning meisterkokad jagasid toidu tegemise nippe. Seejärel oli poistel 30 minutit aega, et valmistada ja katta laud teemal „Üllatushommikusöök sõbrale”.

Ette tuli valmistada ning eelnevalt saata menüü ning toitu tuli minuti jooksul esitleda. Aroni ja Tarko hommikusöök koosnes keedetud hane- ja pardimunast ning ahjus küpsetatud lavašist jogurti ja tilli kastmega, kihilisest smuutist, mis valmistatud mustikatest, melonist, kiivist, maasikatest ning mangost.

Poisid esitlesid oma hommikusööki luuletusega, kus olid ka read:
Kui söök on värviline, siis ta on ka tervislik.
Kui söök on ilus, siis ta ka maitseb hästi.
Kui toit on kõike seda, siis jaga seda oma sõbraga.

Kõik osavõtjad said kingituseks ürituse logoga sidrunipressid, võitjad aga lisaks diplomile meisterkoka põlled ning üle maailma tuntud meisterkoka Gordon Ramsay raamatu „Sõpradega köögis”.

Ka eelmisel aastal võitsid õpetaja Helve Pääro juhendatud poisid esikoha.

Fotod: Helve Pääro
Sa oled siin: Avaleht Aron Altmets ja Tarko Tuhkur võitsid kokapoiste konkursi