Jaanuar - väärtuste aasta aususe kuu

18. jaanuaril, esmaspäeval panid kõik 1.-12. klasside õpilased 3. tunni ajal kirja oma arusaama aususest ja nüüd saab kõiki mõtteid lugeda koolimaja eri korruste koridorides. Aususe tõlgendused olid erinevad, aga kõik olid toredad ja loomingulised, tasub tutvuda!

Ausus2016

Foto: Marje Nurk

20. jaanuaril rääkis 7.a, 8.c ja 9.c klassidele kui endistele spordiklassidele Sihtasutusest Eesti Antidoping puhta spordi saadik Geily Sinijärv keelatud ainete kasutamisest, nende mõjust ning Fair Playʾst.

Tehti seda kõike aga seetõttu, et see õppeaasta on meie koolis väärtuste aasta ja JAANUAR on aususe kuu.

Aususe kuul on plaanis veel järgmised tegevused: kooli telerites saab näha infot ausa spordi, õiglase kaubanduse ja akadeemilise aususe kohta, iga päev on koolitelekas ka kas vanasõna, aforism või nali aususe teemal. Kavas on veel õiglase šokolaadi kampaania näitus, fotonäitus “Kakao lugu” ja vestlus akadeemilisest aususest 11. klasside õpilastele uurimistöö tutvustamisel.

Väärtuste aastast on praeguseks möödas pool. On juba olnud SEPTEMBER kui hoolivuse, sallivuse ja sõbralikkuse kuu. Algklasside õpilased selgitasid sel kuul, mida nende arvates antud väärtused tähendavad, paremad mõtted olid televiisoris. Keskastme lapsed tegid plakateid. Evelin Sulaoja tutvustas kooliperele ja õpetajatele "Kiusamisest vaba kooli programmi". Programmi lõpetas päev "Salli salli!", kus kogu koolipere kandis salle.

OKTOOBER oli traditsioonide kuu ja selle kuu ettevõtmised olid suuresti seotud kooli 40. juubeliga – nii kooli reklaamid, sünnipäevaks kirjutatud teemantluuletused, tordivõistlus kui kringlipäev, aga ainetundides käsitleti ka peretraditsioone ja pere tähtsust.

NOVEMBER oli innovatsioonikuu, mil iga päev tutvustati telerites ühte hariduslikku nutitelefoni rakendust, õpetajad õppisid 3D-printerite tarkvara kasutama, põhikool mängis Löwenruh pargis Loquiz (Location based quiz) orienteerumismängu, algklassid aga QR-koodi mängu ning gümnaasium sai osaleda innovatsiooniklassi disainikonkursil.

DETSEMBER oli pühendatud koostööle ja kõige rohkem oli koostööd näha jõulumeeleolulises koolis, kus kaunite kunstide õpetajate juhendamisel tehtud kaunistused kooli jõuluselt särama panid.

Ees ootab veel neli kuud ja neli väärtust, millest lähemalt saab lugeda maikuus.
Sa oled siin: Avaleht Jaanuar - väärtuste aasta aususe kuu