Georg Seema sai Robotexil kaks auhinnalist kohta

Georg Seema (12.r) sai 4.-6. detsembril TTÜ-s toimunud robotivõistlusel Robotex 2015 auhinnalise koha kahel alal: reedel peetud Lego joonejärgimise võistlusel 1. koha ja pühapäeval vabastiili võistlusel koos Gunnar Joosep Hindiga 2. koha.
 
Joonejärgimise võistluse roboti tegemisel kasutas Georg kooli mehhatroonika ja robootika tundides kasutusel olevat Lego Mindstorms õppekomplekti. Roboti juhtimiseks on selle alla paigutatud värvisensorid, mis jälgivad põranda heledust-tumedust. Georg võitis sama ala ka Robotexil 2014. 
 
Vaata Georgi joonejärgimise finaalsõitu siit.

Freestyle on ainuke võistlus Robotexi kavas, kus robotitele ei ole kehtestatud ühtegi tehnilist piirangut. Georg võistles robotiga, mille ta algusest lõpuni ise valmis ehitas. Roboti tegi ta süsinikkiust ja kinnitusjuppe printis kooli 3D-printeriga. Koos Gunnar Joosep Hindiga valmis programm.
 
 
Vabastiilis võistles Georg oma ehitatud robotiga.
Foto: Georg Seema
 
Auhinnaks sai Georg digitaalse Fliri multimeetri, Lego õppekomplekti ja 30 kohta bowlingʾusse – kaasa saab ta võtta kogu oma klassi, 12.r-i.
 
Selle aasta Robotexil käis 14 000 külastajat ja osales üle 1400 robotiehitaja, kes kokku võistlesid 530 robotiga 17 võistlusalal. Robotex on Euroopa suurim robotivõistlus, kus lisaks Eestile oli esindatud veel 14 riiki.
 
 
Joonejärgimisvõistlus.
Foto: Facebook
Sa oled siin: Avaleht Georg Seema sai Robotexil kaks auhinnalist kohta