Helkurid külge!

Jälle on käes aasta pimedaim aeg ning hommikul pimedas kooli tulles ja õhtul pimedas koju minnes on vaja ennast helkuri(te) abil tänaval autojuhtidele nähtavaks teha.

Esmaspäeva, 23. novembri hommikul ootasid esimeseks tunniks koolitulijaid noorsoopolitseinik Siiri Sepa, huvijuht Marje Nurk ja õppealajuhataja Anu Luure, et kontrollida, kas meie õpilased kannavad helkurit. Pöörati tähelepanu ka sellele, et helkurid oleksid õiges kohas ja hästi nähtavad. Õige on riputada helkur külje peale põlve kõrgusele.

Kõik, kellel helkur ilusti küljes, said kiita ning väiksemaid tublisid helkurikandjaid premeeriti ka kommiga. Kellel helkurit ei olnud, sai selle politsei käest, aga päris kõigile helkurit ei jätkunud, sest hommikustest tulijatest polnud tervelt 212 õpilasel helkurit. Ka mõnel vanemal, kes oma lapse kooli tõi, ei olnud helkurit. Õpetajatel olid ilusti helkurid küljes.

Kallid lapsevanemad! Kontrollige, et lapsel oleks helkur ja et see oleks hästi nähtav! Pange helkur ka koolikoti külge! Helkur võib päästa elu!

Tuletage koos lapsega meelde ohutu liiklemise juhiseid Maanteeameti voldiku „Tark laps kooliteel” abil.

Vaata ka videot, kui kaugelt näeb autojuht helkuriga ja kui kaugelt helkurita liiklejat.

Sa oled siin: Avaleht Helkurid külge!