Õiguskantsler Ülle Madise kinkis koolile maailma riikide kaardi

17. septembril 2015 külastas meie kooli Eesti Vabariigi õiguskantsler Ülle Madise koos teiste Balti riikide ombudsmanide ja nende büroode töötajatega, eesmärgiks tutvuda meie kooli kogemusega kaasava hariduse vallas.

Sel nädalal saabus meie kooli Ülle Madise kingitus – suur maailma riikide kaart. Oma kaaskirjas kirjutas õiguskantsler Ülle Madise:

„Teie kooli mahub kogu maailm. Veendusin selles koos oma Leedu ja Läti kolleegidega tänavu septembris. Meenutuseks selle eest ja kingitusena kooli 40. juubeliks saadan kaardi.

Võite sellele maalida risti ja nii märkida oma kooli asukoha. Aga saate ka näidata, kuidas maailm saab kokku Lilleküla Gümnaasiumis.”

Maailma riigid Lillekylas

Praegu veel õpetajate toas paigaldamist ootav õiguskantsleri kingitus.
Foto: Marje Nurk

Oma ettekandes Riigikogule õiguskantsleri tegevusest 2014. ja 2015. aasta esimesel kaheksal kuul (vt Riigikogu stenogramm, 22. september 2015) meenutas õiguskantsler Ülle Madise külaskäiku meie kooli heade sõnadega ja tõi meil nähtu näiteks, et Eestis on võimalik sõjapõgenike lapsi eesti keeles õpetada:

"Möödunud nädalal võõrustasime Läti, Leedu, Soome ja Rootsi ombudsmane ja muu hulgas käisime külas Lilleküla Gümnaasiumis. Hea kool. Tuhande lapse hulgas kümnendik on sellised lapsed, kelle emakeel ei ole eesti keel, muide, enamusel neist ka mitte vene või ukraina keel. Enim on seal hoopiski itaallastest õpilasi, noormees Sri Lankalt, jaapanlane, usutunnistusega moslemeid. Autahvlil nägime üht parimat tulevast gümnaasiumilõpetajat, puhas viieline Lõuna-Aafrika Vabariigist. Kõik õpivad eesti keeles, kooli õhkkond on hea. /---/ Ja siit väike vihje ka neile, kes arvavad, et Eestis ei suudeta sõjapõgenike lapsi eesti keeles õpetada. Suudetakse küll ja kui nad siin on, siis põhiseadus suisa nõuab seda."

Sa oled siin: Avaleht Õiguskantsler Ülle Madise kinkis koolile maailma riikide kaardi