Kooli digiuudiseid

Koolis on eelmise õppeaasta lõpust kuni siiani infotehnoloogia vallas nii mõndagi huvitavat toimunud. Meie õpilased on silma paistnud ka väljaspool kooli.

Meie kool on üks 12st välja valitud pilootkoolist Tallinna Ülikooli ning tehnoloogiaettevõtte Samsung Electronics Baltics konkursil Digipööre, mille all mõistetakse personaalsete nutiseadmete igapäevast rakendamist erinevate õppeainete õppimisel.

Tänavu aprillikuus avaliku konkursi teel välja valitud 12 pilootkooli said võimaluse osaleda viis kuud kestvas tasuta koolitus- ja nõustamisprogrammis. Välja valiti konkursil just koolid, kus tahvel- ja sülearvutite rakendamisel on juba esimesed sammud tehtud.

Iga pilootkool pidi kujundama digipöörde elluviimiseks oma visiooni. Meie koolis on Digipöörde teema „Loodusteadustega sõbraks nutivahendite abil” ja mõeldud oli see algselt 4.-6. klassi õpilastele, aga nüüdseks on projekt laienenud palju suuremale auditooriumile.

Digipöörde algatusrühmas on kuus õpetajat ja tegevusi juhib haridustehnoloog Meeri Sild. Suureks abiks on 7. klasside soovijatest moodustatud töörühma õpilased, kes katsetavad erinevaid rakendusi, soovitavad neid õpetajatele ja korraldavad teistele üritusi.

Digipöörde raames on toimunud juba digitervisepäev, kus õpetati 3.-4. klassi lastele ja vanematele tervislikke eluviise toetavaid rakendusi  ja kus hoolimata vihmast oli osavõtjaid arvukalt, Loquiz geopeituse mängu õpetamine Erasmus+ õpetajatele Euroopast, õpetajate programmeerimisvahetund, kus 3. klassi õpilased õpetasid õpetajatele programmeerimist jpm. November on meie koolis sel aastal innovatsioonikuu.

Programmeerima

Õpetajad õpivad 3. klassi laste juhendamisel programmeerimist.
Foto: Meeri Sild

Digitervisep1

Digitervisepäev kooli staadionil.
Foto: Kaire Mäe

Digipöörde kohta loe lähemalt blogist Digipööre Lillekülas.

Kool osales ka IT miljonär Hardi Meybaumi 3D-printerite konkursil ja osutus üheks 50st väljavalitud kooliks, kes 3D-printeri tasuta kasutada sai. 3D-printerite konkurss on esimene samm haridus- ja arendusprogrammist Eesti 2.0, mille eesmärk on õpilasi suunata õppima tehnoloogiaerialasid.

Alates sellest aastast on koolis võimalik õppida 3D-modelleerimise valikainet, mida õpetab tehnoloogia õpetaja Kristjan Must. Ka töötatakse meie koolis välja selle valikaine õppekava kõikide koolide jaoks.

3D-printer

Selline see 3D-printer ongi.
Foto: Kristjan Must

Eelmise õppeaasta lõpus välja kuulutatud Noorte Meediaklubi koolimeedia konkursil tunnistati meie kooli B rühma meediablogi vabariigi parimaks. Blogi saab lugeda aadressil

Aprillis 2015 peeti HITSA rahvusvaheline hariduskonverents "NUTT* tuleb peale", kus esines ettekandega „Mida õpilased tegelikult nutitelefonis teevad“ meie kooli gümnasist Kaarel Pärtel.

Hitsa tellis meie koolilt ka konverentsi vaheklipid, mille mõtlesid välja ja filmisid 11. klassi meediarühma õpilased. Klippides osalesid meie kooli õpilased ja õpetajad.

Vaata konverentsi klippe:

Sa oled siin: Avaleht Kooli digiuudiseid