Kaisa-Carmen Viirg võitis ainevõistlusel 2. koha

Muusika-aastale pühendatud loovkirjutamise ainevõistlusel Tallinna 5.-6. klassidele võitis 5.b klassi õpilane Kaisa-Carmen Viirg 2. koha. Võitjaid autasustati 8. aprillil Õpetajate Majas diplomi ja kinkekaardiga. Kaisa-Carmenit juhendas õpetaja Irene Artma.
 
Kaisa-Carmen 2015
 
Kaisa-Carmen Viirg 
Foto: Danek Kullerkupp

Ainevõistlusel tuli kirjutada jutt, mis lähtuks etteantud umbes 8-minutilisest muusikapalast. Kaisa-Carmeni jutt pealkirjaga „See on nii ilus” oli järgmine:
 
Sa seisad rõdul ja imetled tähistaevast. On varakevad, lund ei ole, aga õhk on karge. On hilisõhtu, pimedus hiilib ligi, natuke on ka jahe.
Taevas on tähed, taamal on natuke pilvi näha. Pilve piiril kumab kuu. Ta nagu mängiks sinuga peitust. Samas ka ilmub kohe uuesti, sest ta kardab, et lahkud sealt rõdult.
Sul ei ole külm, kuigi kellaaeg läheneb tasapisi ööle ja õues muutub aina külmemaks. Seistes seal rõdul on isegi natuke kurb, sest see taevas on nii sügavsinine ja kuu pilvepiiril piilumas, aga ikkagi nii kättesaamatus kauguses.
Sa lähed koraks tuppa, paned midagi paksemat selga, sest õues on juba külm, aga tähistaeva ilu kutsub vaatama. Kuu nagu sosistaks: „Ma ootan sind, mu sõber!”

Koolis läbi viidud konkursi kohad jagunesid nii:
5. klassid
1.-2. koht Kaisa-Carmen Viirg (5.b) ja Kristen Lüdig (5.c); 3. koht Karmen Veidental (5.c); eripreemiad Marc Täll ja Kristina Kuldner (5.c).
6. klassid
1. koht - Mikk Maasik; 2. koht - Karola Jõearu; 3. koht - Laura Toom (kõik 6.c).
Sa oled siin: Avaleht Kaisa-Carmen Viirg võitis ainevõistlusel 2. koha