Ragne Vaik sai vabariiklikul rahvaluule olümpiaadil eripreemia

7. b klassi õpilase Ragne Vaigu uuurimistöö "Kaitsemaagilised esemed ja rituaalid" sai vabariiklikul rahvaluule olümpiaadil eripreemia. Ragnet juhendas õpetaja Irene Artma.

Rahvaluule olümpiaadi vabariiklik voor peeti 12. märtsil Tartu Ülikoolis. Kokkuvõttes sai Ragne olümpiaadil 4. koha, kusjuures 3. kohast jäi puudu ainult üks punkt.

Uurimistöö valmis nelja kuuga - oktoobrist jaanuarini. Ragne küsitles 106 meie kooli gümnasisti ja tegi lisaks ka intervjuusid, et kaardistada, kas ja mida noored maagilistest esemetest ning rituaalidest arvavad. Žürii hindas töös just küsitletute suurt hulka ja algmaterjali kogumise põhjalikkust. Vastuste grupeerimine ja analüüsimine oli aeganõudev töö.

Juhendaja Irene Artma kiitis väga noort uurijat Ragnet. Heameel oli õpetajal ka selle üle, et Ragnele meeldis seda uurimust teha, sest töö valmis ju tema vabast ajast.

Ragne Vaik

Foto: Imre Anton
Sa oled siin: Avaleht Ragne Vaik sai vabariiklikul rahvaluule olümpiaadil eripreemia