7. klassi tüdrukud said balletiteemalisel esseekonkursil diplomid

15. jaanuaril said Estonias enne „Uinuva kaunitari” etendust balletiteemalise esseekonkursi „Minu tantsuelamus” diplomid meie kooli 7.b klassi õpilased Kirke Hiob, Ragne Vaik ja Tiina-Mari Karrik. Esseekonkursil osalemiseks tuli vaadata balletietendust „Symbiont(s). Petruška“ ja kirjutada töö (kuni 45000 tähemärki).

„Konkursile laekunud esseede tase oli ülikõrge, mis näitab Eesti balleti tugevust, mida on omakorda inspireerinud suuresti Toomas Eduri ja Age Oksa panus,” ütles Briti suursaadik Christopher Bruce Holtby autasustamistseremoonial.

Konkursi peaauhinnaks oli reis Londonisse sealse balletieluga tutvumiseks. Seekordseteks võitjateks osutusid nooremas vanuserühmas Mirel Mesila Tallinna Reaalkoolist ning vanemas vanuserühmas Stina Aava Gustav Adolfi Gümnaasiumist. „Kuigi sel aastal tüdrukud Londonisse ei sõida, said nad tänu sellele esseekonkursile vaadata kolme balletietendust, mis on kindlasti väga elamuslik ja hingehariv,” oli tüdrukuid juhendanud õpetaja Irene Artma oma õpilastega rahul.

Balletiteemaline essekonkurss 2015

Vasakult: 7.b klassi õpilased Ragne Vaik, Kirke Hiob ja Tiina-Mari Varrik.
Foto: Imre Anton
Sa oled siin: Avaleht 7. klassi tüdrukud said balletiteemalisel esseekonkursil diplomid