Robotexi Lego Joonejärgimise võistluse võitsid Georg Seema ja Kaarel Pärtel

29.- 30. novembril toimunud robotivõistlusel Robotex võitsid Lego Joonejärgimise võistluse oma robotiga “Joobekontroll” meie kooli 11.r klassi poisid Georg Seema ja Kaarel Pärtel.

Joonejärgimise võistlusel on maha joonistatud trajektoor, mida mööda robot peab liikuma. Roboti tegid poisid ise, kasutades kooli mehhatroonika ja robootika tundides (õpetaja Tarmo Mäesalu) kasutusel olevaid Lego Mindstorms õppekomplekte. Roboti juhtimiseks olid selle alla paigutatud värvisensorid, mis jälgisid põranda heledust-tumedust. Roboti programmeeris Georg Seema.

Robotex on Baltikumi suurim robotivõistlus, mis toimub Tallinna Tehnikaülikooli koordineerimisel ning koostöös Tartu Ülikooliga. Sel aastal juba neljateistkümnendat korda toimunud üritusel oli suurim võistlevate robotite ja robotiehitajate arv Robotexi ajaloos - 835 robotiehitajat ja 361 võistlusrobotit. Kaarel Pärteli arvates oli võistluspäev robotite rohkuse tõttu väga pikk ja ootamist oli palju, mõistlik oleks korraldada eelvoorud, et need robotid, mis stardist eriti kaugemale ei jõua, lõppvõistlusele ei pääsekski.

Georgi ja Kaarli võit on seda hinnatavam, et enamasti võidutsesid ülikoolide tudengid, kümnest eri kategooria robotivõistlusest ainult kolm esikohta võitsid eesti gümnaasiumiõpilased.

Vaata Georgi ja Kaarli roboti finaalsõitu Robotex 2014 videolt (vaata kell kell 9.14)

Kaarel Pärtel ja Georg Seema (vasakult teine ja kolmas) Robotexi autasustamisel.
Sa oled siin: Avaleht Robotexi Lego Joonejärgimise võistluse võitsid Georg Seema ja Kaarel Pärtel