5. klassi võistkond sai kirjandusvõistlusel "Seiklusjutud" 3. koha

18. novembril Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimunud Harjumaa ja Tallinna 5.-7. klasside võistkondade kirjandus- ja teatrimälumängu „Seiklusjutud” finaalis sai meie kooli võistkond koosseisus Tuuli Rinde, Kertu-Triin Roosmann, Karmen Veidental, Kirke Pütsepp ja Henri Ojaste vanemate klassidega võisteldes tubli 3. koha. Meie kooli võistkonda juhendasid õpetajad Irene Artma ja Eik Tammemäe.
 
Kirjandusliku mälumänguga tähistati kolme tuntud seiklusromaani ümmargusi juubeleid - J. Verneʾi „Saladuslik saar“ – 140 a, M. Twaini „Huckleberry Finni seiklused“ – 130 a, R. Kiplingi „Džungliraamat“ – 120 a. Küsimused olid seotud nende raamatute sisuga. Finaalis tuli lahendada sõnasegadikku, näidata teadmisi seiklusraamatutest ja seletada kehakeele abil eesti vanasõnu. Ette kanti kodune ülesanne - neljaminutiline lavastus R. Kiplingi „Džungliraamatu” põhjal.
 
Võistluse eelvoorud algasid juba septembris, kui 21 võistkonna seast selgitati välja kaheksa paremat, kes võistlesid edasi poolfinaalis, ja neli paremat, kes jätkasid finaalis. Iga kord tuli esitada kodus ette valmistatud lühinäidend ning lisaks klassikalistele mälumängu küsimustele ka loomingulisi ülesandeid lahendada.
 
Lastele võistlus meeldis ja kõik liikmed lubasid ka järgmisel aastal osaleda lugemisega seotud võistlustel. Kertu-Triin kirjutas raamatute sisu kohta välja fakte ja tema eeltööst oligi abi, mis näitab, et põhjalik ettevalmistus on väga oluline. Henrile meeldisid loomingulised ülesanded, eriti näitlemine.
 
Võistkonda juhendanud õpetaja Irene Artma ütles, et lapsed olid väga tublid, sest võistlus nõudis ettevalmistust ja proove tuli teha palju pärast tunde. Ta tänab ka raamatukogu juhatajat Malle Arrot, kes lubas raamatukogus proove teha ja lastel silma peal hoidis.
 
Esikoha saavutas Tallinna Muusikakeskkooli ja teise koha Kristiine Gümnaasiumi võistkond.
 
 
Sa oled siin: Avaleht 5. klassi võistkond sai kirjandusvõistlusel "Seiklusjutud" 3. koha