Startup Class’i koolituspäeval olid meie õpilased edukad

15. novembril toimus iduettevõtete koostöökeskuses Garage48 HUB Startup Class’i kolmeosalise üritustesarja esimene koolituspäev, kus rühmatööde võistlusel võitis Mairit Aru 10.r klassist võistkonnas Midi-Dock esikoha ja Kaarel Pärtel 11.r klassist võistkonnas Random Team teise koha.
 
Startup ehk eesti keeles iduettevõte on alustav ettevõte, mis on loodud täiesti uuendusliku toote või teenuse turule toomiseks. Koolituspäev algas loengutega idufirmade teemadel ning päeva teises pooles võisteldi rühmatöödes. Rühmatöödeks oli vaja GrabCAD-i programmiga SketchUP Make 3D genereerida etteantud toorikust tooteidee ning pärast oma ideed kiirreklaamida teiste ees.
 
Mairit Aru võistkonnas oli esialgu kuus liiget, kuid kuna konkureerima hakkas kaks tooteideed, jagunes võistkond kaheks, millest Mairit kuulus võitjakolmikusse. Esikoha tõi idee luua abivahend muusikaga tegelevatele inimestele. Esikoha auhinnaks olid tasuta pääsmed Garage48 üritusele, raybike ning pusad kõigile võistkonna liikmetele. Mairiti arvates oli tegemist toreda mitteformaalse üritusega, kus oli vaba õhkkond, sai 3D-programmi kohta teadmisi ja leidis ka uusi tuttavaid.
 
11.r klassi õpilane Kaarel Pärtel saavutas võistkonnaga Random Team teise koha. Võistkonna ideeks oli mobiilikorpus, mille väljaulatava osa külge saaks vajadusel kerida kõrvaklappide juhtme. Kaarli sõnul valisid nad kohe ajurünnakut tehes sellise idee, mis oleks võidu korral 3D-printeriga välja prinditav. Ka temale üritus meeldis – sai 3D-modelleerimise kiirkursuse, õppis, kuidas toodet välja mõtelda ning kuidas vigadest õppides ja aina uuesti proovides õnnestunud tooteni jõuda.
 
Kogu üritus oli inglise keeles.
 
 
 Võistkond Midi-Dock auhindadega.
Sa oled siin: Avaleht Startup Class’i koolituspäeval olid meie õpilased edukad