Terviseedendajad said tunnustuse

13. novembril pälvisid Tallinna Haridusameti tänuüritusel „Tervis muusikast“ tunnustuse “Tubli terviseedendaja 2014” meie kooli huvijuht Marje Nurk, kes on koolis korraldanud sisukaid tervise- ja spordialaseid üritusi, ja Meelis Rum kui tervist edendavate koolide koordinaator.
 
Marjet kui kooli kõikide ettevõtmiste hinge teavad kõik, aga tunnustust väärib tema tegevus ka tervislike eluviiside propageerimisel. Ta on kooli tervisenõukogu esimees. Tema eestvedamisel on toimunud liikumisnädala raames kaks korda kogu kooli 900 õpilast ühendav liikumist ja ühtehoidmist propageeriv üritus “Lilleküla muuvib”. Läbi viidud on helkurikampaania, kus kontrolliti helkurite kandmist ja sai neid ka meisterdada. Kooli TV-s ilmub pidevalt püsirubriik “Nädala vitamiin”, kus propageeritakse tervislikke eluviise, nagu jala käimist, vee tarbimist jm. Marje on ka südamenädala ürituste eestvedaja.
 
Tallinna Haridusamet tunnustas meie kooli kehalise kasvatuse õpetajat ja tervisenõukogu liiget Meelis Rumi, kes on Tallinna TEK (Tervist Edendavate Koolide) koordinaator. Koordinaatorina on tema ülesanne TEK võrgustiku laiendamine, koordineerimine ja info jagamine. Tallinnas on hetkel 38 TEK kooli, kelle tervisenõukogu tööd ta hindab ja juhendab. Koordinaatorina teeb ta koostööd Tervise Arengu Instituudi, Tallinna Haridusameti ja teiste maakondade TEK/TEL koordinaatoritega.
 
Tänuüritus toimus Tallinna Õpetajate Majas. Autasud andis üle presidendi abikaasa Evelin Ilves. Muusikalise osa sisustas Lenna Hainsoo.
 
Marje Nurk - terviseedendaja 2014
 
Sa oled siin: Avaleht Terviseedendajad said tunnustuse