Meie kooli koorid lähevad laulupeole

Kuna suvisel laulupeol Tallinna Lauluväljaku laulukaare alla kõik koorid ei mahu, valis žürii kooride hulgast ettelaulmise taset hinnates välja parimad. Selgus, et nii meie kooli mudilaskoor kui ka lastekoor läbis valikusõela ja on kutsutud esinema suvel toimuvale laulupeole. Mudilaskoori juhatab õpetaja Kristiine Mõttus, lastekoori õpetaja Reilika Krims.
Mudilaskooris käib 70 last, aga kuna konkurss oli tugev, siis žüriile ette laulmas oli kogu koorist 40 õpilast. Loosiõnn ettelaulmisepäeval õpilaste arvates ei naeratanud: laulda tuli lisaks kohustuslikule laulule "Kallis kodu" (K. E. Sööt/Eesti rahvaviis/seadnud R. Päts) vokaaltehniliselt kõige keerulisem ja nõudlikum laul - P. Uusbergi "Lauldes". Õpetaja Kristiine Mõttuse arvates said lapsed sellega väga edukalt hakkama ning tunne oli Salme Kultuurikeskuses hea.
Lastekooril, kuhu kuulub 29 last, tuli žürii ees esitada O. Ehala "Laul inimlikkusest" ja G. Ernesaksa "Mu isamaa". Lastekoori laulmise taset laulupeole pääsemiseks hindas žürii 10 palli süsteemis hindega 9. See on väga hea tulemus. Reilika Krimsi arvates õnnestus ettelaulmisel kõik ja koori kõla oli ilus. Meie lapsed olid väga tublid!
Kohtumiseni laulu- ja tantsupeol!
laulupeo logo
Sa oled siin: Avaleht Meie kooli koorid lähevad laulupeole