Meie kooli katusemesila

 

Viimasel ajal on palju räägitud mesilaste kui meile oluliste toidutaimede tolmeldajate vähenemisest maakeral, ka Eestis. Mesilaste elu on sattunud ohtu suurpõllumajanduses ohtralt kasutatavate mürgiste taimekaitsevahendite tõttu. Samas kogub järjest enam populaarsust linnamesindus – mesitarud on Presidendi lossiaias, Tallinna Ülikooli katusel, Tallinna Botaanikaaias ja nüüd ka meie kooli katusel. Soovime oma koolis edendada loodussõbralikku mõtteviisi,  tutvustada õpilastele lähemalt mesilasi ja mesindust. 2018. aasta kevadel toimusid algklassiõpilastele Tallinna Mesindusseltsi toel mesilasi ja mesindust tutvustavad töötoad. Õpetaja Kristjan Musta juhendamisel ehitasid 12.a klassi õpilased Christian Korka ja Ruut-Reinut Palling mesitaru. Mesitarule andsid lõbusa välimuse õpetaja Pille Pilliroo juhendamisel 4.b klassi õpilased. Õpetaja Tarmo Mäesalu sisustas mesitaru kärjeraamide ja mesilasperega. Mesitaru paigutasime kooli katusele. Mesilaspere kasvas suve jooksul jõudsalt ning kogus sügiseks 20 kg mett. Kooliümbrusest kogutud meele teeb Tallinna Ülikooli teadur Liisa Puusepp õietolmuanalüüsi, et välja selgitada, millistelt taimeliikidelt mesi on kogutud. Praegu valmistuvad meie mesilinnud talvituma. Kevadel alustame koos õpilastega taas uue katusemesindushooajaga.

 

Ingrid Mäesalu

lillekyla-kooli-mesi

lillekyla-kooli-mesila-2  lillekyla-kooli-mesila-3
 

eÕpilaspiletite tellimine

Haridusametist laekunud info kohaselt on lapsevanematel võimalik alates 3.09.2018 esmane õpilaspilet tellida lapsele eÕpilaspileti keskkonna vahendusel.

Protsess on järgmine:

1. Õpilaspileti tellija avab veebilehitsejas lehe opilaspilet.valnes.ee ning valib „esmase õpilaspileti tellimine“;

2. Esmase kontrolli läbimisel saab tellija hakata õpilase andmeid sisestama ning fotot üles laadima;

3. Kui kõik vajalikud andmed sisestatud, tekib süsteemi avaldus, mille peab koolipoolne administraator kinnitama. Kinnitamisel luuakse süsteemis uus kasutaja ja tehakse automaatselt esmase õpilaspileti tellimus.

4. Kooli poolt kinnitatud esmase õpilaspileti osas väljastatakse koolile arve

 

eÕpilaspiletite duplikaate saab lapsevanem ise eKooli kaudu tellida, nagu ka eelmisel aastal. Juhend selle kohta asub siin: https://valnes.ee/wp-content/uploads/2017/11/%C3%95pilaspileti-duplikaadi-tellimise-juhend-eKoolist-1.pdf.

 

Küsimuste ja probleemide korral pöörduda AS Valnese poole aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või võtta ühendust Tallinna Haridusametiga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .

Eelkool alustab

eelkoolTallinna Lilleküla Gümnaasiumis alustab 1. oktoobrist tööd koolivalmidust toetav eelkool kõigile 6 - 7 aastastele lastele, kes 2019. a sügisel 1. klassi tulevad. Töö kestab 30. aprillini 2019 .

 

Eelkooli tunnid toimuvad kaks korda nädalas teisipäeval ja neljapäeval, välja arvatud koolivaheaegadel. Kavas on 3 tegevustundi (a 25 minutit), kus loetakse, kirjutatakse, arvutatakse, lauldakse ja arendatakse käelist tegevust. Tundide vahel on mängupausid.

 

Loe edasi: Eelkool alustab

Infotund 10. klasside õpilastele

Infotund 10. klasside õpilastele toimub reedel, 31. augustil kell 10.00 kooli aulas (2. korrusel). Õppealajuhataja tutvustab õppekavasid ja annab infot koolikorralduse kohta, kohtutakse valikainete õpetajatega ning toimub esimene klassijuhatajatund.

Rõõmsa kohtumiseni!

1.klasside koosolek

lastevkoos1.klasside koosolek toimub 29.augustil kell 18.00:

1.a klass (sport/inglise keel) ruumis 132
1.b klass (matemaatika/muusika) ruumis 142
1.c klass (inglise keel) ruumis 133

Sa oled siin: Avaleht